לבחור את הקצב הנכון

בחירת D.J: לבחור את הקצב הנכון

אם הסכמנו שבחירת D.J בחתונה היא חשובה למדי, אז נוכל להתקדם ולראות על מה כדאי לחשוב כשבוחרים את האיש שתפקידו הוא לשמח.

לפני הכל, כדאי לחשוב איזו מוזיקה אוהבים, אם הולכים על המיינסטרים או שדווקא רוצים להתמקד בז’אנר מסוים. המיינסטרים, כפי שהוא נחלת רובנו הוא גם האזור המוכר שלא רוב הדיג’יים, אבל לצד זה, דיג’יים בד”כ מתמחים בג’אנר מסוים אותו הם אוהבים במיוחד. זה יכול להיות בלקני או טראנס, מזרחית או בלוז.. משהו שהוא קצת יותר ייחודי ונמצא מחוץ לדיספליי של מרבית המועדונים בעיר. אם אתם אנשי המיינסטרים, מבחינתכם כל האפשרויות פתוחות, אם יש ג’אנר ספציפי שתרצו שיתנגן בחתונה, כדאי שתבדקו שהדיג’יי מכיר, מחובר ומבין את השפה של מה שאתם מבקשים… כך, השיח בניכם והבחירה שלכם יהיו הרבה יותר מדויקים עבורכם.

לכשנדמה לכם כי נמצא מולכם דיג’יי שמבין את רצונותיכם, כדאי לשבת איתו ולהשמיע בפניו מה אתם אוהבים יותר, מה פחות ומה בשום פנים ואופן לא תרצו שיתנגן.. וכל זאת כדיי לתת לו כיוון כללי… אבל ראו הוזהרתם, אל תתנו לאיש המקצוע שלכם רשימת שירים מוכנה… זה מפתה אבל לא! למה? כי כל אחד בתחומו צריך לעשות את מה שהוא עושה הכי טוב.. ואחד מתפקידיו החשובים של הדיג’יי הוא לקרוא את הקהל, להבין מה הוא אוהב ומה משמח אותו. ואת זה לא משנה מה, החתן והכלה לא יכולים לעשות בעצמם. רשימת שירים מוכנה, חוסמת את כל היצירתיות של הדיג’יי ומונעת ממנו את היכולת לחדד חושים ולזהות מה מתנגן לקהל הכי טוב כדיי להשאיר רחבה עובדת ושמחה.. בוודאי שתוכלו לתת לו שירים ספציפיים שאתם רוצים או לחלופין כאלה שממש לא.. אבל לא, לא רשימת שירים… במצב כזה, תוכלו פשוט לייצר רשימת שירים וללחוץ play. בהמשך לשיחת תיאום הציפיות הזו, תוכלו כמובן לתכנן יחד עם הדיג’יי איזה סגנון ינוגן בכל אחד משלבי האירוע, בקבלת הפנים, בכניסה אל החופה, בזמן הסעודה ולאחריה, כמובן שיש גם לתאם איתו בדיוק את קטעי התוכן השונים, במידה והוא לוקח בהם חלק.

בשלב הבא כדאי שתחפשו המלצות.. בפייסבוק או באתר של החברה, שכן המלצות הן אינדיקציה נהדרת לניסיון שיש לאיש המקצוע שעומד מולכם, וניסיון, בואו נודה בכך, זה דבר חשוב. בנוסף, מומלץ מאד ללכת לשמוע את ה-D.J שלכם מנגן בחתונה.. מומלץ להגיע לשלב מאוחר יחסית של החתונה, כדיי להיות עדים לעוצמת הרחבה בשעה שבה אנשים החלו לפזז אחרי האוכל. לשמוע את הדיג’יי מנגן בזמן אמת ולהיווכח לגבי גודלה של הרחבה זו אינדיקציה מצוינת ליכולתו ל”העיף” את הקהל.

ולבסוף, כדאי שנדבר על המחיר. מחירי השוק בתחום זה נעים בין 3,000 ל-10,000 שקלים, כתלות במוניטין של אותו D.J, כשהממוצע עומד על 5,000 שקלים.

המחיר אינו בהכרח משקף את טיב הספק, לדעתנו אם יש לאדם שמולכם תשוקה למוזיקה והרבה רצון להרקיד את הקהל, הוא מבין אתכם ומתחבר למוזיקה שלכם.. אז הריי אתם יכולים לנשום לרווחה- מצאתם D.J לחתונה שלכם!

למידע נוסף על אירועים בטבע גשו ל”טיפים ומאמרים