בצהרי היום הכל צבוע לבן

בצהרי היום הכל צבוע לבן

חתונת שישי צהריים היא קונספט דיי מוכר שפקד את מחוז החתונות בשנים האחרונות.

חתונה בצהרי היום מביאה איתה אווירה אחרת בזכות שמש חמימה, אור יום מלא, לבוש קליל וקייצי, ולבסוף יותר שעות לשמוח ולרקוד אל תוך הלילה.

כשמשלבים יחד חתונת שישי צהריים עם חתונה בטבע, התוצאה היא בהחלט מרשימה. כשאור היום והשמש פוקדים פיסת טבע בתולית, לא ניתן להתעלם מיופיו של הטבע ועוצמתו.

אז למה בעצמם חתונה בשישי בצהרים?

אין ישראלי שלא מתרפק על שעות שישי בצהרים, שעות קסומות של שלווה ורגיעה לקראת בואה של השבת. שעות של תדר אחר, כאילו הזמן עצר מלכת והגיעה העת לנוח ולהתעטף באווירה של סוף שבוע. המפגש של קדושת החתונה עם קדושתה של השבת ואווירת שישי בצהריים מייצרת אנרגיה שאין שנייה לה. מעבר לזה, יש משהו אחר בחתונה שמתקיימת באור יום מלא ובטח כשהיא מתרחשת בחיק טבע קיצי ורענן. גווני הירוק והפרחוני של הטבע הם בגדר עיצוב טבעי של איזור האירוע, לזה נוסיף את חמימות היום אשר מובילה את כולם ללבוש לבוש קייצי וצבעוני וכך נוצר לו אירוע קליל ומסיבתי יותר. לרגע לא נשכח את יופייה של השקיעה שלרוב נותנת אקורד סיום מרטיט לקראת סופו של האירוע. ולסיום סיומת נתייחס גם לפרקטיות שבדבר, האורחים לא צריכים לצאת מוקדם מהעבודה, לעמוד בפקקי אמצע השבוע, לחפש בייביסיטר לילדים ולמצוא את עצמם בסוף האירוע, נוהגים אל תוך הלילה עייפים ורצוצים אחרי יום עבודה.

אז אם נסכם מדוע כדאי להתחתן בשישי בצהריים, נוכל לומר שזה קליל ומשחורר, זה רענן ופחות מחייב (לפחות מבחינת הלבוש ותפארתו), זה מואר וזה רומנטי וזה פשוט…  שונה!

ומה לגבי המחיר והלוגיסטיקה?

חתונת שיש צהריים בטבע אינה שונה משמעותית מחתונת ערב. כמעט כל התכנון וההתארגנות הם זהים למעט מספר דברים שכדאי לחשוב עליהם:

האוכל באירוע: יש כאלה שיעדיפו לשלב באירוע כזה, אוכל קצת אחר, קליל יותר של אמצע היום. יותר דגים ופחות בשר, יותר ירקות ופחות פחמימות, יותר יינות מבעבעים וקוקטיילים ופחות אלכוהול כבד שמכניע את הגוף. הרעיון הוא להתאים את האווירה לתפריט, אך כמובן שזה לא מחייב וזה עניין של טעם אישי.

הצללה: שעות הצהריים בחודשי הקיץ הן שעות חמות ולכן חשוב לשמור על טמפרטורה נעימה בשטח האירוע אשר תאפשר לאורחים ליהנות ולהיות נינוחים. הצללה מסוג אחד היא הצללה טבעית אשר נוצרת ממקבץ צפוף של עצים. זה יכול להיות מטע פקאנים, פרדס תפוזים או יער עבות.. כל אלה מייצרים שטח מוצל עם טמפרטורה שהנה נמוכה משמעותית מהטמפרטורה שבחוץ. במידה ומדובר בסוג טבע אחר שאינו מייצר הצללה טבעית כמו מדבר או חוף ים, חשוב יהיה להקים רשת צל. רשת צל המותאמת לתנאי השטח והאקלים תיצור תנאים אופטימאליים עבור המשתתפים על ידי הצללת מתחם האירוע אשר תועיל להורדת הטמפרטורה, ובזכות כך תגרום לאורחי האירוע להרגיש רגועים ונינוחים יותר. כדיי לראות כיצד רשת צל כזו נראית אתם מוזמנים להיכנס לאתר החברה. בחודשים החמים יותר כמו יולי-אוגוסט ללא תלות בסוג ההצללה, ניתן גם להוסיף מאווררים ומצננים ברחבת הריקודים ובאזור שבו יושבים האורחים כדיי להבטיח קרירות נוספת.

מחיר: מחירה של חתונת שישי צהריים זהה לחתונה בחמישי בערב מסיבה אחת פשוטה, הביקוש. זוגות רבים מעוניינים בחתונת שישי צהריים ובדומה ליום חמישי אלו הימים המבוקשים ביותר בשבוע. מסיבה זו, מדובר בימים שהם יקרים יותר מימי אמצע השבוע (א’-ד’).

אז אם בא לכם אירוע קליל ושמח, שמשי ואחר.. חתונה בשישי צהריים היא אופציה נהדרת עבורכם.

למידע נוסף על אירועים בטבע גשו ל”טיפים ומאמרים