גנרטורים לאירועים בטבע

רוקדים ברחבה

כשמתחתנים בטבע, הסיפור הוא מעט שונה מכמה סיבות: ראשית, צרכי החשמל משתנים תדיר ונקבעים על ידי צרכי האירוע ורצונות הזוג המתחתן. מעבר לכך, באירוע בטבע, פתרון החשמל היינו גנרטור נייד ועל כן צריך לדעת מהם כלל צרכי החשמל על מנת להתאים גנרטור שיוכל לתת מענה לכל צרכני החשמל באירוע.

באירוע בטבע, מספר צרכני חשמל כגון הגברה, בר אלכוהול, בר קפה ועוד, כאשר העיקריים בניהם הם תאורה ומטבח. תאורת האירוע כוללת בתוכה תאורת חנייה, תאורת שטיפה, תאורה צבעונית לרחבת הריקודים, תאורת מזנונים ועוד, כאשר אירוע גדול ומרובה אזורי תאורה, יכול אף להכפיל את כמות החשמל הנדרשת. זללן האנרגיה השני באירוע בטבע, הוא המטבח, וזה כתוצאה מגופי חימום רבים הצורכים הספקי חשמל גבוהים. מתוך האמור, תוכלו להבין כי, ככל שהאירוע גדול ומורכב יותר, כך צריכת החשמל בו עולה, מה שמחייב גנרטור גדול יותר ובעל הספק חשמל גבוה.

גנרטור ראשי וגנרטור גיבוי לאירוע בטבע

ההספק המינימלי לגנרטור לאירוע בטבע, עומד על kva45, (שהינו שווה ערך ל- w38,000). הספק זה הנו הכרחי לגנרטור ראשי ואליו יתחברו כל צרכני החשמל השונים. לצד הגנרטור הראשי, חשוב והכרחי למקם גם גנרטור גיבוי, שתפקידו להיכנס לפעולה במקרה שהגנרטור הראשי, הפסיק לעבוד.  נשמע לא סביר? חברת הפקה שמכבדת את עצמה, לעולם לא תיקח את הסיכון, שבו דבר כזה יקרה, אחרי הכל, בחתונה של פעם בחיים, אין מקום לתרחישים מעין אלה. מדובר בתרחישים לא צפויים, שיכולים לקרות ממגוון סיבות, גם אם הגנרטור חדש ומתוחזק.

עוד נציין, שחשוב להקפיד על כך שהגנרטורים השונים באירוע בטבע יהיו מושתקים, ומורחקים מספיק מליבת האירוע, זאת כדיי שהרעש הנלווה לעבודת הגנרטורים, לא ישמע במהלך האירוע.

עלות גנרטור ראשי בענף האירועים בטבע, עומד על 2,500 שקלים, ללא פריסת חשמל ועלותו של גנרטור חירום, אף היא ללא פריסת חשמל, עומדת על 1,500 שקלים. חשוב לומר כי תמחור גנרטור בענף האירועים נעשה לפי 10 שעות עבודה, כשעל כל שעה נוספת, ישנה תוספת של 150 שקלים.

פריסת חשמל באירוע בטבע

פריסת חשמל נכונה, היא כזו שמספקת שלוחה עצמאית, שיוצאת מהגנרטור, לכל צרכן עיקרי באירוע. בצורה זו, גם אם שלוחה אחת נופלת, היא אינה משפיעה על יתר השלוחות המרכזיות. כך למשל, אם גוף חימום מסוים במטבח, הוביל לקצר שגרם לשלוחה להפסיק לעבוד, אין הדבר ישפיע על התאורה וההגברה ברחבת הריקודים. עלותה של פריסת החשמל באירוע בטבע, תלויה במורכבות הפריסה, אורך השלוחות וכמותן, כמו כן בכמות צרכני החשמל ונקודות החשמל הנדרשות. עלות זו נעה בין 500 ל-1,500 שקלים. חשוב מאד שפריסת החשמל באירוע בטבע, תיעשה על ידי גורם מקצועי שידע לחלק את החשמל נכונה. במקרה שהדבר ייעשה בצורה חובבנית, המחיר לכך יכול להתבטא בקריסה של הגנרטור, בקפיצות חשמל ובשריפת שלוחות של צרכני חשמל.