טיפים לחתונה

טיפים לחתונה

כאשר מעלים את הביטוי הפקת חתונה בטבע,  עלולה להגיע מחשבה שמדובר בעבודה קשה ומסורבלת במיוחד, חתונת שטח דורשת עבודה לא קטנה על מנת לייצר אירוע מוצלח.

למזלכם אנחנו כאן, וכבעלי נסיון עשיר של שנים בתחום אירועי השטח, אספנו עבורכם מספר טיפים אשר ביססנו על הלקחים שלמדנו עם השנים. כך תוכלו להבטיח לעצמכם חתונה בטבע בראש שקט ובלי דאגות. כי  בסופו של יום, מתחתנים רק פעם אחת, אז בהחלט כדאי שתהנו מזה.

לפני שתתחילו בתהליך, חשוב לבנות טבלת תקציב לאירוע, וזו על מנת לעבוד באופן מסודר ויעיל. כאשר עובדים בצורה אחרת, התהליך עלול להיות ארוך ומייגע ואתם עלולים לטבוע בתוך ים גדול של ספקים והמלצות. תבינו בדיוק כמה הייתם רוצים להשקיע בכל ספק וספק ומהם סדרי העדיפויות שלכם. לאחר שתגדירו את כל אלו, תבינו אילו מהספקים בשוק מתאימים גם לצרכים ולרצונות שלכם וגם לתקציב שהגדרתם.

לפני שאתם בוחרים את הספקים שלכם  ודאו כי אתם יודעים לעמוד את גודל האירוע, את כמות האורחים, תאריך האירוע וכמובן הלוקיישן. עליכם לדעת האם מדובר באירוע קטן ואינטימי,  או אירוע גדול ורב משתתפים, מחירי הספקים נעים בטווח גדול מאוד בין השניים וחבל שתשלמו מחיר גבוה משהייתם אמורים, או גרוע מכך, שתגלו בהמשך שעליכם להוסיף עלות על מנות בשל ירידה של כמות האורחים. חשוב מאוד לערוך רשימה מסודרת באקסל, שימו לב כי ברוב המקרים יש ירידה של בין 15% ל-20% מכמות המוזמנים באירוע. כלומר אם הזמנתם 350 אורחים, בפועל יגיעו בסביבות ה- 300 אורחים, מה שאומר שאם תתחייבו מול הקייטרינג לפי המספר הגבוה, תיאלצו לשלם גם על האורחים שלא יגיעו. על כן, חשוב להפחית את האחוזים הללו. בקשו מהספק מדרגות תשלום שיאפשרו גמישות ויגנו על שני הצדדים.

ודאו כי אתם מבינים את כלל העלויות הנלוות לעלות המנה, כמו שעות נוספות, שכר מלצרים, הובלות, הקמה, פירוק, כוסות לבר, אפטר פארטי ושאר צרכים לוגיסטיים מיוחדים שדורשת חתונה בטבע.

כמו כן, אם ברצונכם להינות ממגוון רחב של ספקים ומחירים, חשוב להתחיל את התהליך כמה שיותר מוקדם לזמן האירוע ולהגדיל את הסיכויים כי הספקים הבאמת שווים ישארו פנויים עבורכם.

כשתסיימו לסגור את הספקים, תוכלו לשבת ולנשום לרווחה, הרוב כבר מאחוריכם, זמן לקחת אוויר, להינות מהבאות ולהתעסק בקטנות כמו עיצוב האירוע בטבע, צלמי מגנטים, שטויות לרחבה וכו’.

בערך כחודש וחצי טרם החתונה, תתבקשו לבצע פגישת ספקים עם כל הספקים שבחרתם. חשוב שכולם יגיעו (כל מי שרלוונטי), שם תבצעו את בחירותכם האחרונות, סגנון הושבה, עיצוב החתונה, ואפילו צבעי מפות ומפיות. כך שתוכלו להגיע לחתונה בשיא הנונשלנט ותוכלו לראות את כל הבחירות שעשיתם מתקבצות לכדי אירוע מדוייק לטעמכם ולמידותיכם, ומכאן קדימה… נשאר רק להתחיל להינות!