ביקשתם מפיק? קיבלתם!

ביקשתם מפיק? קיבלתם!

פתאום החלום נראה רחוק יותר? לא בהכרח!

כל מה שצריך לעשות לאחר שנתקבלה ההחלטה לגבי אירוע בטבע, זה לבחור מפיק לאירוע.

נשמע לכם יקר? ממש לא. שוק החתונות היום, מתאפיין במגוון רחב של מחירים ומאפשר לכם להפיק אירוע בטבע יחד עם מפיק במחיר חתונה סטנדרטי ושאינו יקר יותר מעלויות חתונה, המתקיימת בגן אירועים מכובד.

אז למה חשוב לעבוד עם מפיק כשמפיקים אירוע בטבע?

המפיק הוא המומחה: כשמתחתנים בטבע, חשוב שמישהו יכיר את כלל המרכיבים הדרושים באירוע, ויותר מכך חשוב שהיה גורם שיכיר את כלל השיקולים שיש לקחת בחשבון כשמקבלים החלטות. המפיק הוא האדם שמחזיק את כל הידע הדרוש על מנת לחשוב על כל הפרטים ולא יאפשר לכם לשכוח פרטים חשובים, שככל הנראה לא תעלו בדעתכם. בנוסף, המפיק הוא האדם שיפרוס בפניכם את כל השיקולים שחשוב וכדאי לקחת בחשבון כשמקבלים החלטות חשובות כמו איפה תהיה ממוקמת רחבת הריקודים ומה יהיה גודלה.

המפיק הוא מרכז של ספקים: ניסיונו של המפיק לאורך השנים ואינספור החתונות שהפיק, מאפשרת לו להכיר המון ספקים בשוק החתונות וכן ליצור לעצמו מאגר גדול ומרשים של ספקים שהוא מכיר ומעדיף בטווח מחירים וסגנונות שונים. לאורך הדרך, כשתרצו לבחור ספקים שונים, המפיק הוא זה שיתווך בניכם לבנם, יציע את המתאימים ביותר בהתאם לסגנון ולמחיר וייתן המלצתו על איכות המוצר והשירות על בסיס היכרותו עם אותו ספק. חשוב לציין כי המפיק הוא גם זה שישמור עליכם מפני ספקים שאינם איכותיים ושירותיים מספיק. יש לציין כי מדובר ביתרון משמעותי, שכן ביצוע סקר שוק בכל אחד מהתחומים בשוק כה מוצף, הוא תהליך מייגע, ארוך ומתיש, שלא נשכח מבלבל.

המפיק הוא זה שדואג לכיס שלכם:  מפיק טוב הוא כזה שיעשה הכל כדיי שהחתונה שלכם לא תעלה יותר ממה שהקצבתם לעצמכם. יותר מכך, אם מבלי משים תחליטו לסטות מהדרך ואולי ל”בזבז” ולהפריז, הוא גם זה שיגרום לכם לחשוב פעם נוספת האם הדבר באמת דרוש ומצדיק את ההוצאה. מפיק טוב, הוא כזה שילחם עם הספקים שלכם על המחירים שאתם תשלמו ויעשה עבורכם את מה שנהוג לכנות לשימצה, עבודת “המיקוח” השנואה על רובנו.

המפיק הוא המתאם: בהיות המפיק הגורם המרכז בידיו את כל פרטי האירוע, הוא זה שינהל את התקשורת בין הזוג לספקים השונים. הטלפונים, השאלות, הסגירות, והתיאומים בין כולם הם נחלתו של המפיק, בעוד שאתם יושבים בבית, ונענים אחר הנחיותיו. להביא ערב רב של ספקים לאירוע זו מלאכה לא פשוטה, אך האומנת האמיתית היא ביצירת ההרמוניה והתיאום המושלם בין כולם לכדי אירוע מדויק, מסונכרן ונטול תקלות. לולא פונקציה זו, אין צורך לתאר לכם את תרחישי התוהו ובוהו שעלולים להתרחש, לכן שוב חברים, צריך מפיק!

המפיק הוא בן הלוויה שלכם: מהרגע שהחלטתם מי יהיה המפיק שלכם, למעשה בחרתם בזה שילווה אתכם בכל צעד והחלטה שתעשו, החל מבחירת המקום לאירוע ועד הרגע שבו תשבו רצוצים ועייפים בסופו של האירוע. המפיק יראה לכם מקומות, ילווה אתכם לטעימות, יפגוש את ההורים, ויהיה זה שיקבל אתכם את כלל ההחלטות החשובות יותר והחשובות פחות לכל אורך הדרך.

המפיק הוא מנהל האירוע שלכם: ביום האירוע עצמו, אם תרצו, המפיק הוא זה שינהל את האירוע על כלל מרכיביו החל משלב ההקמה ועד פינוי אחרון הכיסאות משטח האירוע. התיאום שנעשה בכל זמן ההתארגנות לאירוע, ייעשה על ידו גם במהלך האירוע עצמו, והוא זה שידאג שכולם יעמדו יפים ומוכנים בזמן, יעשו את מלאכתם על הצד הטוב ביותר בכל שלב באירוע ולפי לוחות הזמנים. המפיק הוא זה שידאג לנראות, לשירות, לאיכות ובעצם לכל.

אם נסכם את תפקידו של המפיק, עבורכם המתחתנים, בהפקת אירוע בטבע, נוכל לכנותו ה”הורה” החדש שלכם, זה שמושיט לכם את היד והולך אתכם יד ביד למסע שלכם. הוא זה שידאג לכם, ויהיה אכפתי, יקשיב וייתן מענה לצרכים, הוא ילווה ויזרז, ירגיע ויזכיר, יחבר ויבהיר והוא זה שלמעשה יאפשר לכל המופע הזה להתקיים.

אז איך בוחרים את ה”הורה” החדש?

1. חיבור אישי: כשיודעים שהולכים לעבוד צמוד והרבה מול אדם שכל חתונתכם תלויה בו, זה שיהיה אתכם ימים ולילות, שיחות פגישות, בחולי ובעוני.. אז נראה לנו שחשוב שתאהבו את המפיק שלכם. תתחברו, תרגישו תחפשו את הכימיה… ואם היא שם, אז אתם כבר בחצי הדרך.

2. המקצועיות והניסיון של המפיק: אלו הם פרמטרים מאד חשובים כשמתייחסים לאירוע החשוב ביותר בחייכם. יכולתו של המפיק לעשות את כל המתואר תלויה המון במקצועיותו ובניסיון העבר שלו. חפשו המלצות ברשת, בקשו טלפונים של זוגות שהתחתנו עם אותו מפיק וודאו שמדובר במפיק שיודע מה הוא עושה. גם עם הצעת המחיר של אותו מפיק מקצועי תהיה יקרה יותר באלף-אלפיים שקל ממפיק אחר, זה סכום שהנו כלום ושום דבר לעומת מחדל שיהיה תוצר של חוסר ניסיון ומקצועיות. בסופו של יום מחדל כזה יכול לעלות לכם ככל הנראה הרבה יותר מאלף-אלפיים שקלים שרציתם לחסוך מלכתחילה.

3. התאמת מחיר ההפקה המוצע לתקציב שלכם: חיבור זה חשוב, אך הוא חסר ערך אם אין לכם את היכולת לשלם עבור ההפקה. הפקת אירוע בטבע יכולה להתפרס על פני טווח רחב של מחירים וחשוב שתוודאו שהמחיר שניתן מתאים לכיסכם. יותר מכך, אין טעם להמשיך הלאה, להיפגש, לנסוע, לראות מקומות אם המחיר אינו מתאים לכם.. חבל על הזמן והאנרגיות שלכם ושל המפיק.

 אם החיבור קיים והמחיר מתאים לכם, אז נשמו לעצמכם נשמת רווחה עמוקה והיו נינוחים… כי ככל הנראה ביצעתם את ההחלטה המשמעותית ביותר בהפקת חתונה (חוץ מההחלטה להתחתן). מעתה ואילך, כולן הן החלטות קטנות ובינוניות בדרך שהמפיק סולל עבורכם.. שיהיה בהצלחה!

למידע נוסף על אירועים בטבע גשו ל”טיפים ומאמרים